دیوار سبز 

دیوار سبز (دیوارهای گیاهی، دیوارهای زنده یا باغ‌های عمودی نیز شناخته می‌شوند) در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. گنجاندن بخشی از طبیعت زنده در محیط‌های شهری نه تنها جذاب‌تر به نظر می‌رسد، بلکه مزایای و اهداف دیگری نیز دارد. دیوار سبز بسته به شرایط ممکن است در داخل یا خارج از ساختمان نصب گردد.

دیواری که بخشی یا تمام آن به وسیله پوشش گیاهی پوشانده شده باشد، دیوار سبز یا گرین وال (green wall) نامیده می‌شود. دیواری پوشیده از گیاه که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند! دیوارهای سبز بسیار با شکوه  هستند؛ کاربرد آن‌ها در بام‌های سبز نمای دلنشینی را ایجاد می‌نماید که صرف نظر از مزایای زیست‌محیطی اش، لذت تماشای چنین دیوارهایی است.

طراحی دیوار سبز - انگور
طراحی دیوار سبز - انگور
طراحی دیوار سبز - انگور

انگور؛ مجری برتر سازه های گیاهی در کشور

مرکز گل و گیاه انگور سال هاست که به فروش انواع و اقسام گل و گیاهان آپارتمانی مشغول است و در کنار آن به ساخت فضای سبز، روف گاردن و دیوار سبز نیز علاقه مند است. برترین کشاورزان، مهندسان، گیاه شناسان و متخصصین در انگور گرد هم آمده اند تا انواع و اقسام دیوار سبز را با مهارت و تخصص بسازند.

گل و گیاه انگور همواره تلاش می‌کند تا در زیبا نمودن محیط خانه، محل کار و شرکت شما قدمی بردارد؛ چه از طریق فروش مستقیم گل و گیاهان آپارتمانی و چه از طریق اجرا و ساخت انواع سازه های طبیعی نظیر روف گاردن و دیوار سبز!

طراحی بی نظیر و خلاقانه دیوار سبز و استفاده بهینه از فضا و انرژی هنر مهندسان گل و گیاه انگور است. ما می دانیم چگونه مصرف انرژی را به حداقل برسانیم و چگونه با توجه به سرمایه شما کاری بی نظیر و بی مانند را بسازیم.

 

طراحی دیوار سبز - انگور
طراحی دیوار سبز - انگور

معرفی انواع دیوار سبز

طراحی و تولید انواع دیوارهای سبز به طور مداوم در حال توسعه است. بطوریکه متخصصان این حوزه تنوع بیشتری را برای اهداف مختلف ارائه می دهد. دیوارهای سبز در فضای باز و داخل ساختمان برای مصارف مختلف استفاده می شود.

  • دیوار سبز هیدروپونیک یا هوشمند : به روز ترین نوع دیوار سبز است که به شدت مورد استقبال قرار گرفته است. از بارزترین ویژگی دیوارهای هوشمند عدم وجود خاک است. هر آنچه که گیاهان روی دیوار به آن نیاز دارند، از طریق آب فراهم می‌شود. لذا سیستم آبیاری کاملا هوشمند است. همچنین گیاهان متنوع تری را در این سیستم ها می‌توان استفاده کرد. این دیوارها برای محیط های داخلی بسیار مناسب هستند.
  • دیوار سبز مدولار: در این گونه از دیوار سبز فلاورباکس هایی عموماً از جنس گالوانیزه به شکل منظم و با فاصله ای معین از هم بر روی دیوار نصب شده اند. در این گونه از دیوار سبز حتماً باید گیاهانی با سرعت رشد و مقاومت یکسان کاشته شوند.
  • دیوار سبز کابلی و سیمی: برای ساخت دیوار سبز کابلی بر روی دیوار کابل هایی کشیده می شود و گیاه بر این کابل‌ها تکیه داده و رشد می کند. در واقع کابل ها وزن گیاه را به خوبی تحمل می کند. این نوع از دیوار سبز برای گیاهانی مناسب است که وزن بالایی دارند و به سرعت رشد می کنند.

 

طراحی دیوار سبز - انگور
طراحی دیوار سبز - انگور
طراحی دیوار سبز - انگور

پیاده سازی ایده دیوار سبز شما

در صورتی که تصمیم گرفته‌اید دیوار سبزی را مهمان فضای خود کنید، تیم حرفه ای و متخصص مرکز گل و گیاه انگور همراه شماست. همکاران متخصص در این زمینه با بازدید از محل نمونه طرح‌های اجرایی را برای شما پیشنهاد می‌دهند. اگر طرح خاصی نیز مد نظر شما باشید میتوانید از طریق واتساپ برای ما ارسال کنید تا پیاده سازی آن برای محل مورد نظر شما بررسی گردد.